yandex
MAXQDA

MAXQDA nedir?

MAXQDA, Gömülü Teori, Fenomenoloji, Etnografi, Odak Grup, İçerik Analizi, Vaka Çalışmaları gibi birçok nitel veri analiz yöntemini kolaylıkla hayata geçirebileceğiniz kapsamlı bir NİVA(Nitel Veri Analizi) yazılımdır. Dünyada nitel ve karma yöntemler analizi araştırmalarında öncü program olan MAXQDA 1989’da piyasaya sürülmüş ve günümüze kadar binlerce araştırmacının vazgeçilmez yardımcısı olmuştur. MAXQDA her seviyeden araştırmacıya projelerini başarıyla tamamlamaları için etkili, yenilikçi ve kolay bir arayüze sahip veri kodlama, analiz etme ve sonuçları görselleştirme araçları sunar sunar.

Kimler Kullanır?

MAXQDA’yı içerik analizinden, söylem analizine, vaka analizlerden literatür taramasına veya odak grup analizlerine kadar birçok farklı alanda araştırma yapmak isteyen lisans ve lisansüstü öğrenciler, araştırmacılar, gazeteciler, akademisyenler, istatistik şirketleri, politikacılar ve özel sektör temsilcileri sunum, rapor, makale ve tez hazırlama gibi çeşitli projelerde kullanabilirler. Ayrıca MAXQDA Pro lisansı ile birlikte gelen STATS modülü ile nitel ve nicel yöntemleri harmanlayan karma yöntemler çalışmalarının yapılması da artık mümküdür.

MAXQDA Nerede Kullanılır?

Görüşme metoduyla yapılan araştırmalardan, odak grup analizlerinden, internet üzerinden yapılan anketlerden, internet sitelerinden, görüntü ve ses kayıtlarından elde edilen verileri analiz ederek kapsamlı bir rapor haline getirmek isteyen, nitel ve nicel veriler üzerine çalışan araştırmacıların tercih ettiği bir yazılımdır. MAXQDA sizlere onlarca görüşme ve veri arasından araştırma sorunuzuna cevap verecek veriyi kolayca ayırt edebilme ve verinizi kapsamlı ve derinlemesine inceleme olanağı sunar. MAXQDA ayrıca Twitter ve SurveyMonkey üzerinden veri aktarımını ve analizini de destekler.

İstar Danışmanlık MAXQDA

İstar Danışmanlık olarak, MAXQDA Türkiye resmi tek sertifikalı distribütörüyüz.
MAXQDA hızlı bir başlangıç yapmak için dilerseniz eğitimlerimize online ve örgün olarak katılabilir, proforma fatura talep ederek MAXQDA’yı satın alabilir veya Nitel Araştırmalar Ağımıza katılıp araştırma ve projeleriniz için şirketimiz aracılığıyla MAXQDA eğitmeni lisansına sahip profesyonellerden Türkçe ve İngilizce araştırmalarınız için veri kodlamadan analiz ve görselleştirmeye kadar birçok konuda danışmanlık talep edebilirsiniz.

Maxqda

Bu yazıyı paylaş

MAXQDA eğitimlerimiz ve tarihler için eğitim takvimi'ni ziyaret edebilirsiniz.


HEMEN ARAYIN